Історія Чудотворного образу

   У 1598 році дерев’яний костел у Журові став відомий через Євхаристійне чудо, що трапилось під час Богослужіння. Відтоді люди з навколишніх сіл стали часто сюди навідуватися. І вже у 1621 році був збудований мурований костел, який посвятили Найсвятішій Богородиці в Журові. У 1885 році костел згорів, але чудотворна ікона, яку винесли з вогню, була чудом врятована. Відбудований костел до 1935 року виконував роль санктуарію Богородиці Журівської – це було відпустове місце, яке відвідували і римо-католики, і греко-католики, і православні вірні.

   У 1510 року Журів отримав Магдебурзьке право і став містом. Магнат Микола Данилович прикрасив Чудотворний образ Пречистої Діви Марії срібними ризами та коронами. Ікона славилася численними чудами і ласками і була прикрашена 213-ма вотами – дарами за зцілення. Під час монголо-татарської навали люди винесли образ на мур. Стріли перестали долітати, і вони врятувалися.

   У польському віснику за 1925 рік збереглася стаття про чуда за посередництвом Образу Пресвятої Богородиці. Зокрема багато ласк зазнав на собі місцевий римо-католицький священик Вінцент Бонковський. У статті описано випадок, коли жінка на ім’я Мар’яна Дашкевичова прибігла до церкви з помираючою дитиною. Вона благала священика про допомогу. Отець побачивши безнадійність ситуації, адже дитина не подавала ознак життя, порадив матері вклякнути під головним вівтарем і віддати себе з дитиною в опіку Пресвятої Богородиці. Згорьована матір так і зробила. Враз дитина почала дихати і заплакала. 

  У 2014 році журівчани відзначили 70-ліття перенесення образу з костелу до храму св. Дмитрія. Отець Михайло Колянко та всі вірні вдячні п. Ганні Сенів, п. Петру та п. Юлії Чагринським, котрі переховували ікону в своїх домівках, коли комуністи руйнували церкву. Храм був зачинений до 1990 року, і тільки в роки Незалежності почались в ньому Богослужіння. 

  Крізь століття Пресвята Богородиця через Свій прекрасний Чудотворний образ оберігає жителів Журова і Своїм заступництвом дарує їм численні ласки. Парафіяни розповідають священику, що після молитви перед образом відчувають значне полегшення: когось перестає боліти серце, хтось встає з постелі, коли вже здавалось надії на одужання не було.

Немає коментарів:

Дописати коментар